• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Особливості та динаміка курсу юаня до рубля

Російська Федерація і КНР - 2 великі країни, які не тільки грають важливу роль на світовій арені, а й є сусідами, стратегічними і торговими партнерами. Нерідко жителі і резиденти цих держав відвідують один одного, тому їм буде корисно дізнатися курс RUB/CNY. Коливання цих валют можуть проходити через різні причини. На думку експертів стежити за курсом юаня до рубля буде корисно не тільки туристам, а й бізнесменам, трейдерам, інвесторам і всім тим, хто хоче отримати вигоду з обміну.

Валюта КНР: особливості та переваги

Курс юаня

У Китайській Народній Республіці офіційною грошовою одиницею є китайський юань, емісією якого займається Народний Банк Китаю. Дана валюта займає тверді позиції на світовому рівні, тому входить в список резервних валют. Щодня курс CNY по відношенню до інших валют змінюється, тому при конвертації великих сум можна опинитися як в плюсі, так і в мінусі. Офіційно дані гроші увійшли в обіг в 1889 році, до цього для розрахунків користувалися різними монетами, злитками. Сьогодні в Китаї користуються банкнотами і монетами, які у місцевих називаються «женьміньбі».

Сучасні банкноти мають ряд особливостей:

  • на лицьовій стороні номінал додатково позначений шрифтом Брайля, на зворотній стороні він вказаний ще на 4 мовах;
  • на всіх банкнотах зображений Мао Цзедун - провідний китайський політик, купюри відрізняються номіналом і кольором;
  • влада подбала про те, щоб захистити свої гроші від підробок, тому на кожній банкноті є голограма, рельєфний напис і прозоре вікно.

До 2005 року юань залежав від різних валют - британського фунта, гонконгського і американського долара. Розраховуватися рублями в Китаї не вийде, виняток - долари США і то не скрізь. Бажано заздалегідь запастися юанями, так як на вокзалах і аеропортах курси невигідні.

Особливості формування курсу CNY/RUB

Фінансова політика країни націлена на утримання стабільного курсу місцевої валюти. При появі стрибків більше, ніж на 2%, Центробанк проводить інтервенції для стабілізації курсу.

Також на співвідношення юаня до рубля впливають:

  1. Ціна світової сировини. У Росії в великих обсягах на експорт йде нафта (від цього плаває рубль), Китай експортує ряд інших товарів: автомобілі, обладнання, техніка тощо.
  2. Політичні взаємини. Якщо виникають конфлікти або застосовуються санкції, то валюти падають в ціні.
  3. Стан валютного ринку. Якщо підвищується попит на валюту, то її вартість зростає, якщо відбувається спад інтересу, то грошова одиниця девальвується.
  4. Приплив грошових мас. Туристи та гості РФ і Китаю перевозять у великих обсягах рублі і юані, що також відбивається на зміні курсу.
  5. Зміна торгового балансу, попит і пропозиції на FOREX.

Де можна в Україні обміняти юані на рублі?

Обмін юаня

Здійснювати котирування RUB/CNY і навпаки можна в Україні, для цього можна звернутися в банки, обмінні пункти або на чорний ринок. Кожна з цих організацій пропонує свої умови для обміну. У компанії КІТ Груп можна ознайомитися з різними крос-курсами валют і відстежити їх динаміку.