Найпопулярнішою світовою валютою є американський долар (USD). Багато людей використовують його для вкладів, інвестицій, зберігання золотовалютних резервів, укладення ділових угод, покупок і продажів різних груп товарів. Його також активно використовують трейдери на біржі FOREX. Якщо ви збираєтеся провести різні операції з використанням USD або плануєте відвідати Америку найближчим часом, то варто заздалегідь ознайомитися з його курсом і динамікою. У банках і обмінниках України він може відрізнятися.
Особливості формування курсу долара в банках
Міжбанківський курс багато в чому залежить від розпоряджень Нацбанку України. Дана організація стабілізує курс гривні до долара на відкритому ринку за рахунок регулювання емісії, установки правил міжнародної торгівлі, зміни процентних ставок по кредитах і ін.
На банківський курс USD впливають:
- політична стабільність;
- відсутність військових конфліктів;
- спекуляції на валютному ринку;
- економічні показники США;
- стан платіжного балансу;
- дії Федеральної Резервної Системи;
- вартість сировини та ресурсів (нафта, золото);
- платіжний і торговельний баланс;
В Україні курс долара буде залежати від коефіцієнта імпорту та експорту. Гривня зміцнюється, якщо переважає експорт. Іноземні інвестори і постачальники платять в доларах, за рахунок цього збільшується пропозиція на внутрішньому ринку.
Чи потрібно купувати долар?
Багато українців не довіряють національній валюті через постійну нестабільність в політичному і економічному аспектах. Гривня слабо захищена від коливань і інфляцій, тому населення панічно боїться девальвації і робить накопичення саме в доларах. USD стане в нагоді всім, хто збирається у відрядження або у подорож за кордон. Долар приймається в будь-якій країні світу, при цьому конвертація і комісія можуть значно відрізнятися.
Види і режими курсу валюти
На сьогоднішній день в банках України курс валют буває декількох видів:
- офіційний;
- ринковий;
- біржовий;
- курс покупця і продавця.
Крім того, курс може бути фіксованим і плаваючим. Фіксований має певні часові рамки і регулюється державою. Плаваючий формується виходячи з ринкових умов, при цьому НБУ на нього не впливає. Основними категоріями, які зацікавлені у вигідному придбанні долара є імпортери, спекулянти, державні та приватні банки, а також просте населення. Приплив валюти забезпечує експорт товарів і кредити МВФ.
З цих фактів стає очевидно, що в Україні відбувається торговий дисбаланс, в якому попит перевищує пропозицію. У покупців валюти не існує альтернативи, тому вони залежать від імпорту і змушені купувати долари за невигідним курсом.